Інформація про школу

2023/2024 навчальний рік

IMG_3146

Комунальний заклад «Харківська спеціальна школа № 7» Харківської обласної ради був заснований у грудні 1949 року для вихованців, які страждають порушеннями мовлення та потребують особливих умов навчання та виховання. У спеціальній школі навчаються діти з тяжкими порушеннями мовлення (алалія, дизартрія, ринолалія, афазія, заїкання, загальне недорозвинення мовлення, дислалія, дислексія, дисграфія, фонетико-фонематичний недорозвиток). У школі діти навчаються 10 років (з 1 по 10 клас) і отримують свідоцтво про здобуття базової загальної середньої освіти. Головним завданням спеціальної школи є забезпечення права дітей, які потребують корекції мовлення, на здобуття певного освітнього рівня загальної середньої освіти шляхом спеціально організованого освітнього процесу в комплексі з корекційно-розвитковою роботою. У закладі проводяться корекційно-відновлювальні заняття з лікувальної фізкультури, розвитку мовлення, ритміки та трудової адаптації.

У Харківській спеціальній школі № 7 працює високопрофесійний педагогічний колектив, який складається  з 61 працівника: директор, 37 учителів (14 із них мають освіту логопеда, 10 – дефектолога), 20 вихователів ( 5 із них мають освіту логопеда), психолог, соціальний педагог, педагог-організатор. Розподіл педагогів за кваліфікаційним рівнем виглядає наступним чином:

– «Учителі-методисти» – 2,

– «Старші вчителі» – 8,

– Спеціалісти вищої категорії – 18,

– Спеціалісти І категорії – 17,

– Спеціалісти ІІ категорії – 13,

– Спеціалісти – 13.

 Спеціалісти  медичного профілю (лікар, дієтсестра, медсестра ) – 2.

Освітній процес під час воєнного стану відбувається в дистанційній формі.

На сьогодні все більше уваги приділяється дітям із вадами мови. У закладі працюють такі гуртки: умілі руки «Юний столяр», спортивний «Веселі старти». Вихователі навчають охочих дітей бісероплетінню, ліпленню, виготовленню виробів із солоного тіста, дерева, паперу, ниток та ін.

Щорічно проводяться виставки-презентації, виставки-конкурси «Осінній вернісаж», «Новорічна іграшка», «Писанка». Експонати виставок є креативними, цікавими та неповторними. Музичний керівник з педагогом-організатором щороку готують цікаві хореографічні та вокальні номери з дошкільниками та учнями старшої школи, беруть активну участь у проведенні міського огляду-конкурсу художньої самодіяльності вихованців навчальних закладів. Спортивно-масова робота включає зайнятість дітей у таких видах спорту: футбол, баскетбол, настільний теніс, легка атлетика.

До послуг вихованців є 2 комп’ютерні кабінети, комп’ютерно-лінгафонний кабінет, LEGO-кабінет, швейна та теслярна майстерні, кабінети логоритміки, велика та мала спортивні зали, актова зала, їдальня, харчоблок, кабінет психолога, ігрові кімнати та кімнати відпочинку, 27 спальних кімнат.

Бібліотечний фонд постійно поновлюється навчальною та художньою літературою.

Педагогічний колектив нашого закладу постійно працює над удосконаленням своєї професійної майстерності, методичним забезпеченням та психологічним супроводом освітнього процесу. Впроваджуються нові види та типи занять, інноваційні та інтерактивні методи і форми освітньої діяльності. Кінцевою метою кожного педагога є підготовка учнів до самостійного життя. Ми впевнені, що високий професіоналізм, творчий підхід, любов до дитини та підтримка батьків – це гарантований успіх.

Колектив школи нагороджений Дипломом «За співпрацю і підтримку дітей з особливостями психофізичного розвитку в житті» Української асоціації корекційних педагогів, Грамотою Головного управління освіти і науки Харківської облдержадміністрації «За покращення житлово-побутових умов вихованців» (2009 рік), Дипломом III ступеня за участь у шостій регіональній відкритій виставці-конкурсі «Моделі сучасних інтернатних  навчальних закладів»  за впровадження в навчально-виховний процес інноваційних освітніх технологій (2009 рік).

Учні спеціальної школи нагороджуються дипломами за призові місця в різноманітних конкурсах і фестивалях.

З 2015 року заклад бере участь у проекті LEGO Foundation.

Наша школа співпрацює з Департаментом житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури облдержадміністрації, Харківським національним автомобільно-дорожнім університетом.

Шкільна мережа: 18 класи та 2 дошкільні групи для  218  учнів (вихованців)

Мова навчання: українська
Директор: Юлія Масловська 
Часи прийому громадян: з 10:00 до 16:00 понеділок, середа, п’ятниця.
Заступник директора з навчально-виховної роботи: Оксана Козлітіна 
Заступник директора з виховної роботи: Юлія Єфременко
Заступник директора з господарської роботи: віктор Мірошниченко 
Адреса: Харків 61033, вул. Шевченка, 222
Телефон:  (057) 342-50-52
Секретар: Інна Оніщенко 
E-mail:   spetsnvk7@internatkh.org.ua
Web-сайт: http://kzhsnvk7.com.ua/